Логотип Ганза UA  |  RU
#

 

Електроди для зварювання теплостійких сталей

Компанія ТОВ Ганза виробляє електроди для зварювання теплостійких сталей.

До групи електродів для зварювання теплостійких сталей відносяться марки, призначені для зварювання низьколегованих і легованих теплостійких сталей (теплостійкими називають сталі, що працюють при підвищених температурах - до 550-600 гр С). Основними характеристиками є хімічний склад наплавленого металу та механічні властивості металу шва за нормальної температури. При виборі електродів враховують також максимальну робочу температуру, за якої регламентовано показники тривалої міцності металу шва.

 

ГОСТ 9467-75 для теплостойких сталей

Згідно з ГОСТ 9467-75 марки для зварювання теплостійких сталей за показниками хімічного складу та механічних властивостей наплавленого металу та металу шва класифіковані на дев'ять типів: Е-09М, Е-09МХ, Е-09Х1 , Е-05Х2М, Е-09Х2М1, Е-09Х1МФ, Е-10Х1М1НФБ, Е-10Х3М1БФ, Е-10Х5МФ. Марки можуть мати рутилове та основне покриття.

Разом з тим, при зварюванні теплостійких сталей застосовуються електроди, не регламентовані ГОСТ 9467-75, основним призначенням яких є зварювання інших класів сталі (наприклад, марка АНЖР-1, призначені, головним чином для зварювання різнорідних сталей). Зварювання теплостійких сталей у більшості випадків виконують із попереднім підігрівом та подальшою термообробкою.